Kontejnery INTECON

Moduly z obytných kontejnerů

Moduly z obytných kontejnerů vyřeší Vaši krátkodobou nebo dlouhodobou potřebu rychle vybudovat školu, školku, zdravotnické zařízení, kancelář, šatnu se sanitárním vybavením apod., případně je možné na jejich bázi rychle postavit rodinný domek, který bude k nerozeznání od stavby postavené z klasických materiálů.

Montované modulové stavby mohou být považovány za pouze dočasné stavby (pro které lze snáze získat stavební povolení) přičemž „dočasný" neznamená provizorní ve smyslu „krátké trvanlivosti"! Ostatně slavná Eiffelova věž v Paříži (průkopnické dílo v oblasti staveb s ocelovou konstrukcí) byla v roce 1889 původně také postavena jen jako „dočasná stavba".

Jedním z důvodů krátkých dodacích lhůt je skutečnost, že modulový systém dovoluje oproti klasickým stavbám paralelní procesy – lze současně začít budovat základy i zahájit práce na jednotlivých komponentech pro přízemí a další podlaží. Stohovatelnost je až do tří pater, s možností vnitřního schodiště.

  • rozměry jsou přizpůsobitelné potřebě zákazníka
  • kontejnerové modulové stavby splňují hygienické a protipožární normy
  • standardní podhled z laminované dřevotřísky lze nahradit Fermacellovými deskami, nebo doplnit akustickými deskami se zabudovaným osvětlením
  • několik možností provedení vnitřních stěn a to od laminované dřevotřísky přes Fermacellové desky, tapetu, keramický obklad
  • různé druhy podlahových krytin, lité podlahy vhodné do sanitárních prostor
  • dveře a okna - jakékoli druhy, materiály i rozměry
  • buňka je kompletně vybavena kabeláží, osvětlením, zásuvkami a pojistnou skříní
  • buňku lze vytápět i klimatizovat

Půdorysné řešení požadovaného celku nebo jednotlivé buňky Vám podle Vašich konkrétních představ a potřeb navrhneme.

Zajistíme dopravu kontejnerů až na místo určení a v případě sestav provedeme jejich kompletní montáž včetně položení na Vámi zhotovené základy.

Budoucnost, kterou v 60. letech minulého století předpověděl ve své úvaze „Dům na cestě“ profesor C. Northcote Parkinson, už začala!

„Obytné domy by měly být prefabrikovanými jednotkami, továrně vyráběnými jako třeba přívěsy nebo karavany. Měly by být uzpůsobeny tak, aby se daly stěhovat z místa na místo, rozšiřovat nebo naopak zmenšovat, aby se jejich poškozené části daly za pár minut opravit a celý dům za několik hodin postavit. Vyrobit takový prefabrikovaný dům není nic těžkého, výsledek by byl lepší a levnější než všechno, co máme dnes k dispozici. Plán by ovšem musel být dílem génia, stvořeným po letech výzkumu a přemýšlení. Muselo by do něj být vloženo mnohem víc nápadů než do kterékoli zatím postavené budovy. Leckomu by se zřejmě podobná standardizace nelíbila, vždyť by mohla připravit lidi, kteří by v takových domech bydleli, o jejich individualitu. Dnes stavěné domy ovšem také působí jako hromadně vyrobené, a přitom nemají výhod velkovýroby."

Cyril Northcote Parkinson: Zákon paní Parkinsonové a jiné úvahy o domácnosti, kapitola: Dům na cestě

Záruční podmínky

Na ztrátu izolačních vlastností poskytujeme záruku v délce 24 měsíců. Na ztrátu odolnosti a stálosti nátěrového systému poskytujeme v délce 72 měsíců. Dojde-li k mechanickému poškození nátěrového systému, poskytnutá záruka prodávajícího zaniká. K zániku této záruky dojde i v případě, pokud by oprava nátěrového systému byla provedena neodborně, popřípadě nevhodnou nátěrovou hmotou nebo na zoxidovaný povrch.

Na instalované elektrospotřebiče je záruka v délce 24 měsíců. Záruka se vztahuje na závady, které vznikly užíváním stavby obvyklým způsobem. Nevztahuje se na závady, které vznikly poškozením jednotlivých prvků nesprávnou obsluhou, mechanickým poškozením a užíváním, ke kterému nejsou jednotlivé prvky určeny.

Často kladené otázky

Jaká je životnost stavby z kontejnerů?

Pokud je stavba opatřena speciální fasádou, pak je její životnost stejná jako u jakékoliv jiné stavby. Samozřejmě záleží také na způsoby užívání a údržby.

Existují nějaká technická omezení, o kterých bychom měli vědět?

Místní předpisy pro vnitřní výšku místnosti, místní předpisy pro izolaci, místní omezení pro přepravu modulů (omezení pro nadrozměrné náklady). Standardní půdorysný rozměr kontejneru je 6055 x 2435 mm, alternativní šířka je 3000 mm, maximální možná délka je 12000 mm.

INTECON, spol. s r. o.
Žižkovská 1330, 691 02 Velké Bílovice

IČO: 49811223, DIČ: CZ49811223

Inovace konstrukčního řešení modulových staveb je spolufinancován Evropskou unií (viz PDF)

eu loga

doprava na místo určení

doprava na místo určení

k nerozeznání od klasiky

k nerozeznání od klasiky

krátké dodací lhůty

krátké dodací lhůty

  CZ   EN   DE  FR