Technický standard

Konstrukce modulu

Základ modulu je vytvořen pomocí ocelového rámu. Rám určuje rozměry modulu, které mohou být libovolné až do 12 metrů. 

Rám je zhotoven z ohýbaných prvků, které jsou otryskané nebo pozinkované. Síla materiálu prvků je od  3mm do  5mm. Záleží na zatížení a požadavcích zákazníka. Stahovatelnost modulů je možná i na 3 patra.

Každý rám je opatřen barevným lakováním v kvalitě C5. 

Střecha / strop

Střecha modulu je z pozinkovaného trapézového plechu o síle 0,6mm a hloubkou vlny 45mm. Plech je uložen na profilových nosnících, které jsou součástí rámu modulu. Základní zatížení střechy je 150kg/m2. Odvodnění střechy je  6/4“ pozinkovanými trubkami, které jsou v rozích modulu a jsou součástí rohových prvků modulu, což zvyšuje statickou únosnost modulu.  

Strop je vyroben dle nároků na izolaci. Čím vyšší izolace, tím vyšší je střešní nosník. Minimální možná izolace je 100mm, poté se překrývá parotěsnou fólií, která se následně napojuje na parotěsnou fólii stěn. Podhledová část stropu je vyrobena z deskových materiálů různého typu. Typická je dřevotřísková deska s laminátovým povrchem, ale není podmínkou. Strop může být protipožární s ochranou až EI90. Strop se upravuje na přání zákazníka, jakmile splní svůj technický účel, může se malovat, tapetovat nebo použít akustický strop. 

Podlaha

Ocelové prvky – příčníky jsou součástí rámu. Základní zatížení podlahy je 250kg/m2. Spodní část (dno) je vytvořeno pomocí trapézových pozinkovaných plechů o síle 0,6mm výšce vlny 10mm.Na plech a mezi příčníky se vkládá izolace. Izolace je přikryta parotěsnou folií o tl.0,2mm tak, aby přesahovala a následně byla spojena s parotěsnou folií stěny. 

Na folii jsou položené podlahové desky. Samozřejmě dle přání zákazníka. V standartu je cementotřísková deska o síle 22mm.

Skladba podlahy a zatížení může být i jiné a to pro případy, kde se musí splnit nejpřísnější požadavky na zatížení a izolace staveb. 

Stěny

Stěny jsou vyrobeny pomocí UW a CW profilů tak, aby splňovaly přísná kritéria na prostupy tepla. 

Pro stěny mohou být použity opět desky z různých materiálů, od základní dřevotřísky o síle 10mm až po voděodolné desky nebo desky splňující protipožární odolnost až EI 90. Stěny jsou spojeny tak, aby bylo použito co nejméně viditelných šroubových spojů. Na všech stěnách je pod deskovým materiálem parotěsná fólie, která je spojena s fólií ve stropě a v podlaze. 

Venkovní plocha stěn je vyrobena z trapézového plechu o síle 0,6mm a výšky vlně  10mm. Není to vždy nutností, modul může být opatřen kontaktní nebo nekontaktní fasádou dle návrhu architekta nebo představ zákazníka. Možnosti jsou vidět na fotografiích našich realizací. Od Cembrit desek až po dřevěné fasády.    

Izolace modulů

Základem izolace je skleněná nebo kameninová vlna. Dle nároků na požární odolnost.

Používá se izolace o hodnotách lambdy: 0,35 a 0,32. Pro vysoké nároky na Součinitel prostupu tepla se používá i polyuretanové desky, které mají lambdu 0,22.

PŘI POUŽITÍ SPRÁVNÝCH MATERIÁLŮ MŮŽE MÍT MODUL SOUČINITEL PROSTUPU TEPLA =U=0,135 A TO VČETNĚ TEPELNÝCH MOSTŮ. 

Antikorozní ochrana

Naše firma používá jednovrstvé barvy, které splňují náročnost prostředí C5. 

Barevné provedení dle vzorníku odstínů RAL. Na přání zákazníka je možné barevně oddělit rám a stěny. Nebo je možnost vícebarevného provedení.

Okna

Okna mohou být použita z různých materiálů – plast, hliník, dřevo ocel (bez tepelných mostů) 

Můžeme dodat i okna protipožární až do hodnoty EI 90. 

Co se týká izolace oken – dnes můžeme použít okna o celkovém U=1,0. Ty již splňují nejvyšší tepelné nároky. 

Dveře

Dveře stejně jako okna můžou být z různých materiálů. Od základních ZK dveří (plechové lakované v požadovaném RAL odstínu), MZ dveře, hliníkové, ocelové celoprosklené a protipožární. 

Vytápění modulu

Možnosti jsou různé a neliší se s vytápěním standartních zděných domů.

Elektrické přímotopy, klasické radiátory, podlahové topení, klimatizace, tepelná čerpadla nebo jejich kombinace. Vše se taky odvíjí od požadavků na energetickou náročnost stavby. 

Elektroinstalace

Kabelový rozvod je pod deskovým materiálem nebo dle potřeb zákazníka. Jsou používány nejnovější výrobky z této oblasti a firma Intecon spolupracuje s nejznámějšími firmami.

Elektroinstalace je provedena dle nevyšších nároků pro jednotlivé země. Modulům nebo stavbám z nich udělujeme revizi na elektroinstalaci

Vodoinstalace

Rozvod vodovodního potrubí je proveden z nejmodernějších materiálů na současném trhu. Kanalizační potrubí je provedeno z HT systému. Vodovodní a odpadní potrubí může být provedeno jako viditelné na stěnách nebo schované ve stěnách, nejčastěji v přídavných montážních stěnách, vhodné pro zavěšené sanitární prvky.

Zařizovací prvky sanity – dle přání zákazníka – je možné shlédnout v referencích. 

INTECON, spol. s r. o.
Žižkovská 1330, 691 02 Velké Bílovice

IČO: 49811223, DIČ: CZ49811223

Inovace konstrukčního řešení modulových staveb je spolufinancován Evropskou unií (viz PDF)

eu loga

doprava na místo určení

doprava na místo určení

k nerozeznání od klasiky

k nerozeznání od klasiky

krátké dodací lhůty

krátké dodací lhůty

  CZ   EN   DE  FR